Pokud se nechcete jen koupat v rybníku, či trávit dny houbařením, nabízíme Vám několik tipů z nepřebernýchmožností, které vyplývají z výhodné polohy našeho rekreačního střediska.

 

Libínské sedlo - doporučujeme turistický výšlap na rozhlednu Libín, zdatnější jedinci mohou navštívit lanový park přímo na vrcholu Libína. Je zde síť dobře značených cyklostezek a možnost vycházek po nekončících lesích....

Zřícenina hradu Hus - stojí na strmé skále nad řekou Blanicí, cca 2 km pohodlnou chůzí přímo z našeho rekreačního střediska po modré turistické značce.

Husinecká přehrada - leží na řece Blanici a patří k nejstarším přehradám v jižních Čechách. Podél nádrže vede žlutá turistická značka údolím řeky Blanice až ke Křišťanovickému rybníku.

Řeka Blanice - národní přírodní památka s nádechem romantiky na každém kroku.

Boubín - boubínská dřevěná rozhledna umístěná na samém vrcholu Boubína. Pokud nezdoláte přímo vrchol, můžete se ponořit do tichého pralesa Boubína, či pokořit Boubínské jezírko, ve výšce 925 metrů, které je také výchozím bodem okružní naučné stezky "Boubínský prales"  v celkové délce 3,8 km.

Lipno - jedná se o největší vodní plochu na území České republiky a je právem označována za Jihočeské moře, podél břehů údolní nádrže Lipno naleznete množství turistických atrakcí a spoustu možností pro sportovní vyžití.

Pokud jste milovníky pěší turistiky či cykloturistiky, nabízí naše rekreační středisko, které se nachází přímo u brány Šumavy, spoustu možností vyžití pro Vás - Šumava je protkána turistickými trasami a výborně značenými cyklostezkami.

Bavorský les - cca 30 km vzdálená státní hranice s Německem rozšiřuje možnost výletů i do sousedních krajů -například Národní park Bavorský les, kde naleznete nejdelší stezku korunami stromů na světě.

 A pro Ty z Vás, kteří dají přednost toulkám historií, máme několik typů. V okruhu do 50 km od našeho rekreačního střediska se nachází zámek Hluboká nad Vltavou, zámek Kratochvíle či město českého dědictví Unesco - Český Krumlov.

 

 

 

 

 

Hlavní stránka Ubytování Fotogalerie Tipy na výlet Kudy k nám Ceník Kontakt info

                                                      Tipy na výlety